Aktualności

Kolejni absolwenci z tytułem inżyniera

W dniach 23 i 25 stycznia odbyły się obrony prac dyplomowych na kierunku Biotechnologia w Ochronie Środowiska. Z tej okazji, wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz realizacji wyznaczonych sobie celów!

Wesołych Świąt!
Zajęcia dla Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego

W zeszłym tygodniu, 16 listopada, dr hab. inż. Ewa Zabłocka-Godlewska zorganizowała ciekawe i pełne cennych wiadomości zajęcia z zakresu metod badań mikrobiologicznych dla Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego, które ułatwią młodzieży przygotowanie się do egzaminu zawodowego.

Zaproszenie na prezentację firmy A&A Biotechnology

Serdecznie zapraszamy na prezentację rozwiązań firmy A&A Biotechnology (w tym: izolacja DNA i RNA; rekombinowane enzymy lityczne; współpraca naukowo-biznesowa), która odbędzie się 7 listopada o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej H 0.13 Centrum Biotechnologii (Gliwice, ul. Krzywoustego 8) 🙂

III edycja Biobus’a pod patronatem merytorycznym A&A Biotechnology

Śląski Biobus, czyli mobilna biotechnologia Politechniki Śląskiej to akcja organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów, którzy zarażają młodzież swoją naukową pasją. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, Biobus wyrusza w trasę już po raz trzeci, tym razem przy wsparciu Patrona Merytorycznego, jakim jest polska firma biotechnologiczna – A&A Biotechnology.

Filmowy zwiastun Nocy Naukowców 2017
Konferencja HYDROMICRO 2017

Po sukcesie zorganizowanej dwa lata temu przez naszą Katedrę 8. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Hydromikrobiologicznej HYDROMICRO, gospodarzem kolejnej, 9. edycji jest Katedra Mikrobiologii Środowiskowej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 🙂 Oczywiście nie mogło nas zabraknąć 🙂

BIOSTART – ponad 1 mln złotych na programy stażowe dla absolwentów Biotechnologii

Świetna wiadomość dla studentów Biotechnologii!!! Politechnika Śląska otrzymała finansowanie projektu pt. „Wspieranie konkurencyjności absolwentów kierunku Biotechnologia na rynku pracy poprzez wysokiej jakości staże zawodowe BIOSTART”! Finansowanie w wysokości niemal 1 350 000 zł przyznano w ramach konkursu PWR 03.01 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Więcej szczegółów na temat konkursu i wyników tutaj.  

Konkurs na artykuł popularnonaukowy

Centrum Popularyzacji Nauki PŚ wraz z Biblioteką Główną PŚ ogłosiło konkurs „O nauce po ludzku” na artykuł popularnonaukowy. Pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Śląskiej mogą zgłaszać do konkursu artykuły popularnonaukowe do 15 listopada 2017 r. Szczegóły na www.cpn.polsl.pl

Politechnika Śląska i Biotechnologia w czołówce rankingu Perspektyw

Zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego pozycji Politechniki Śląskiej w rankingu Perspektywy! „Politechnika Śląska kształci inżynierów przyszłości. Jest liderką”

Prof. Joanna Surmacz-Górska ponownie wybrana na Kierownika Katedry Biotechnologii Środowiskowej

Na przeprowadzonym dzisiaj zebraniu Katedry, Profesor Joanna Surmacz-Górska została ponownie wybrana na Kierownika Katedry Biotechnologii Środowiskowej. Gratulujemy Pani Profesor oraz życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z kierowania naszą Katedrą!

Konkurs dla studentów i doktorantów

Szczegóły pod adresem: https://www.facebook.com/pg/isieps/photos/?tab=album&album_id=623069274558485  

WYNIKI NABORU na studia mentorskie przy współpracy z przemysłem

Przedstawiamy wyniki naboru na studia mentorskie przy współpracy z przemysłem: WYNIKI Dyplomanci są proszeni o kontakt z opiekunami merytorycznymi z KBŚ (e-maile są podane przy tematach prac magisterskich). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Prof. Elżbieta Grabińska-Sota otrzymała nominację profesorską!

11 stycznia 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród 59 naukowców, którzy otrzymali akty nominacyjne była prof. dr hab. inż. Elżbieta Grabińska-Sota. Serdecznie gratulujemy!

Doktorant z Uzbekistanu gościem Katedry

Otabek Imomov pochodzi z Uzbekistanu i jest doktorantem na University of Namangan. Na zdjęciu – podczas analiz fizykochemicznych ścieków w laboratorium monitoringu biocenoz pod opieką dr inż. Anny Gnidy.  

Śląski Biobus & Adamed Roadshow w trasie

Ruszyła II edycja Biotechnologicznego Śląskiego BioBus’a organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów PŚ. Tym razem partnerem akcji jest program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP, realizowany przez Fundację Grupy Adamed. BIOBUS– czyli Biotechnologia w Politechnice Śląskiej Zdjęcia z wyjazdów znajdziecie na naszym profilu FB. A tak wyglądała I edycja BioBus’a:  

Dr hab. inż. Joanna Kalka Prodziekanem

Pracownik naszej Katedry dr hab. inż. Joanna Kalka wybrana została na funkcję Prodziekana ds. Nauki i Organizacji Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów laureatem konkursu Zębatka 2015

Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów otrzymało „Zębatkę 2015” – nagrodę Środowiska Studenckiego jako najlepiej działająca organizacja studencka.