Dzień otwarty studiów magisterskich CFAFE

Chcesz studiować po angielsku? Uzyskać tytułu magistra z dwóch europejskich uczelni technicznych? Zdobyć nawet 750 euro stypendium miesięcznie?

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY STUDIÓW MSc CLEAN FOSSIL AND ALTERNATIVE FUELS ENERGY

DATA: 15.11.2017
MIEJSCE: Sala Rady Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, budynek B, 1 piętro.  

Jeśli jesteś studentem 2 i 3 roku studiów inżynierskich i myślisz o studiach magisterskich, zapraszamy na organizowane w dniu 15 listopada spotkanie informacyjne w ramach programu KIC InnoEnergy Programme.

Na spotkaniu dowiesz się jakie możliwości uzyskasz dzięki udziałowi w jednym z 7 prestiżowych programów studiów magisterskich. Będziesz miał możliwość uzyskania informacji o korzyściach wynikających z udziału w programie Clean Fossil and Alternative Fuels Energy organizowanego na Politechnice Śląskiej oraz Instituto Superior Técnico w Lizbonie.

Serdecznie zapraszamy!

Studia na specjalności energetyka realizowane są w całości w języku angielskim. Po pierwszym roku na Politechnice Śląskiej studia realizowane są na uczelni IST w Lizbonie. Efektem jest uzyskanie podwójnego dyplomu studiów magisterskich.

Aplikacja na studia rozpoczyna się 13 listopada!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową www.cleanalternative.eu oraz do biura projektu, które mieści się na Wydziale ISiE w budynku A, pokój 127.

CHANGE YOUR FUTURE…NOW!

II edycja Biobus’a pod patronatem merytorycznym A&A Biotechnology

Ślą­ski Bio­bus, czy­li mo­bil­na bio­tech­no­lo­gia Po­li­tech­ni­ki Ślą­skiej to ak­cja or­ga­ni­zo­wa­na przez Stu­denc­kie Ko­ło Nau­ko­we Bio­tech­no­lo­gów, któ­rzy za­ra­ża­ją mło­dzież swo­ją na­uko­wą pa­sją. Po suk­ce­sie dwóch po­przed­nich edy­cji, Bio­bus wy­ru­sza w tra­sę już po raz trze­ci, tym ra­zem przy wspar­ciu Pa­tro­na Me­ry­to­rycz­ne­go, ja­kim jest pol­ska fir­ma bio­tech­no­lo­gicz­na – A&A Bio­tech­no­lo­gy.

Konferencja Biopotencjał 2017

Zapraszamy do udziału w trzeciej ogólnopolskiej konferencji dyplomantów i studentów kierunków przyrodniczych i przyrodniczo-technicznych BIOPOTENCJAŁ 2017. Organizatorem Konferencji jest Wydział Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 r. w kampusie UKSW przy ulicy Wójcickiego 1/3 w Warszawie. Termin nadsyłania prac: do 30
maja 2017 r. Celem Konferencji jest umożliwienie dyplomantom i studentom zaprezentowania w formie ustnej lub plakatowej wyników swoich badań. Do udziału w Konferencji zapraszamy również przedstawicieli przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu prowadzących działalność odpowiadającą profilem obszarom tematycznym Konferencji.
Mamy nadzieję, że spośród dyplomantów i studentów uczestniczących w Konferencji, przedsiębiorstwa oraz instytucje otoczenia biznesu wyłonią swoich przyszłych pracowników/ stażystów/ praktykantów/ doktorantów itp.
Wszystkie zgłoszone prace zostaną opublikowane w formie e-publikacji jako materiały konferencyjne. W tym roku po raz pierwszy możliwy będzie udział w konferencji online po przesłaniu prezentacji w formacie ppt(x) lub pdf.
Szczegółowe informacje oraz zaproszenie do udziału w Konferencji znajdują się na stronie: http://biopotencjal.blogspot.com/.
Z wyrazami szacunku,
dr hab. Grażyna Gromadzka, prof. UKSW, Dziekan WBNS UKSW

dr Artur Baranowski, pełnomocnik ds. promocji i reklamy WBNS UKSW

Uwaga Konkurs!

SKNB wspiera Uniwersytet Młodego Odkrywcy!

Studenci SKNB, w roli asystentów laboratoryjnych, będą pomagali organizatorom projektu „Pożeracze trucizn – jak mikroorganizmy pomagają w ochronie środowiska”, realizowanym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PŚ, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy.
W dniu 4 marca 2017 r. odbyły się zajęcia organizacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych uczestniczących w projekcie. W trakcie spotkania prowadzonego przez dr Annę Węgrzyn oraz mgr inż. Justynę Drzymałę, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem projektu oraz laboratorium, a także wysłuchali prezentacji dotyczącej ksenobiotyków w środowisku oraz pozyskiwania mikroorganizmów zdolnych do rozkładu zanieczyszczeń.
Za pomoc w przygotowaniu sobotnich zajęć organizatorzy dziękują w szczególności Paniom: Karolinie Kęsiak, Sylwii Szymańskiej, Kindze Szałacińskiej, Joannie Grońskiej oraz Patrycji Rosa.
Przez najbliższe miesiące, w laboratoriach Katedry Biotechnologii Środowiskowej PŚ, uczniowie samodzielnie będą pozyskiwać bakterie zdolne do rozkładu zanieczyszczeń z próbek środowiskowych, identyfikować drobnoustroje poprzez barwienie i obserwacje mikroskopowe, badać zdolność szczepów bakteryjnych do rozkładu zanieczyszczeń oraz określać toksyczność próbek środowiskowych.
W projekcie biorą udział uczniowie z:
•    Gimnazjum nr 5, ul. Gomułki 16a,  44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 1, ul. Powstańców Śląskich 41, 44-186 Gierałtowice
•    Gimnazjum nr 3, ul. Szkolna 4, 44-178 Przyszowice
•    Gimnazjum nr 17, ul. Wróblewskiego 9, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 12, ul. Jankowskiego 22, 41-710 Ruda Śląska
•    Gimnazjum nr 9, ul. Kozielska 1a, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 2, ul. Sikornik 34, Gliwice 44-122
•    Gimnazjum nr 15, ul. Górnych Wałów 29, 41-100 Gliwice.

Śledź nas na Facebooku!
< 2018 >
Luty
PnWtŚrCzwPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Nowy semestr!
Serdecznie zapraszamy nowych (i nie tylko!) studentów do współpracy :)
Archiwa