Druga edycja BioBusa ruszyła!

Ruszyła druga edycja BioBusa! Bez wątpienia – będzie się działo!

Kolejny raz wyruszyliśmy w trasę, aby zarazić licealistów „biotechnologicznym bakcylem” poprzez doświadczenia z obszaru nauk biologicznych. Naszym celem jest pokazanie, że nauka jest dla ludzi i może także bawić.
W tegorocznej edycji BioBusa w naszą trasę zaangażowali się przedstawiciele Fundacji GrupyAdamed, założonej przez jedną z największych firm biotechnologiczno-farmaceutycznych w Polsce, którzy w paru słowach zaprezentują prowadzony przez nich program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP.

Za nami odwiedziny w LO Mistrzostwa Sportowego, I LO im. J.Kasprowicza w Raciborzu oraz III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach, a przed nami wiele, wiele więcej. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać naszą wizytę!

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszym Facebooku, a oto kilka zdjęć na zachętę:

bb1

bb4

bb2

Najnowszy numer BioLetynu!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania najświeższego – dwudziestego numeru kwartalnika studenckiego BioLetyn!

Gratulujemy nowej Redaktor Naczelnej Ani Pieprzycy oraz całej Redakcji kolejnego świetnego numeru!

bioletyn20

 

Pierwsze zebranie w nowym semestrze!

W dniu wczorajszym – 7 października – odbyło się pierwsze w nowym semestrze zebranie Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów!

Bardzo się cieszymy, że rozpoczynacie z nami październik pełną parą. Jest nam niezmiernie miło, że do SKNB zapisało się aż 16-stu nowych członków. Trzymamy kciuki za Wasze studenckie działania i liczymy na wsparcie w organizowanych przedsięwzięciach.

Podsumowaliśmy działalność Koła na przestrzeni ostatniego semestru. Przeprowadziliśmy również wybory uzupełniające na Przewodniczącego i Zastępcę SKNB oraz na Redaktor Naczelną „BioLetynu”. Obowiązki Przewodniczącego przejął członek Zarządu Filip Gamoń, Zastępcą Przewodniczącego została wybrana Magda Ćwiertniewicz, natomiast Redaktor Naczelną „BioLetynu” od teraz jest Ania Pieprzyca. Gratulujemy i życzymy licznych sukcesów!

Serdecznie zapraszamy Chętnych do współpracy z naszym Kołem – możecie skontaktować się z nami mailowo lub przez Facebooka.

 zebr3

zebr2

zebr1

Zębatki 2016!

Uwaga, uwaga!

Walczymy o cenną nagrodę środowiska studenckiego – Zębatkę!  Aby ją zdobyć potrzebujemy Twojego głosu na „Studenckie Naukowe Koło Biotechnologów” w kategorii Ruch Studencki oraz na projekt „BioBus” lub na „BioLetyn-kwartalnik Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów ” w kategorii Projekt ProStudencki. Głoś możecie oddać w formularzu: TUTAJ.

Złap biotechnologicznego bakcyla i pomóż nam wygrać 🙂 Za każdy głos z góry dziękujemy!

zebatki

Bakcyl 2016

Kolejna edycja Bakcyla za nami! Jak co roku, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pierwszego dnia przeprowadzono otwarte wykłady popularnonaukowe związane z tematyką biotechnologii i dziedzin pokrewnych. Drugiego dnia zorganizowano ciekawe zajęcia laboratoryjne. Całość została zwieńczona BakcylParty 🙂

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, jak również zdjęcia możecie znaleźć w zakładce BAKCYL oraz na Facebooku.

Dziękujemy za zainteresowanie wydarzeniem i do zobaczenia za rok!

nag_bez_tla

 

 

Śledź nas na Facebooku!
< 2017 >
Luty
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nowy semestr!
Serdecznie zapraszamy nowych (i nie tylko!) studentów do współpracy :)
Archiwa