Zębatki 2016!

Uwaga, uwaga!

Walczymy o cenną nagrodę środowiska studenckiego – Zębatkę!  Aby ją zdobyć potrzebujemy Twojego głosu na „Studenckie Naukowe Koło Biotechnologów” w kategorii Ruch Studencki oraz na projekt „BioBus” lub na „BioLetyn-kwartalnik Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów ” w kategorii Projekt ProStudencki. Głoś możecie oddać w formularzu: TUTAJ.

Złap biotechnologicznego bakcyla i pomóż nam wygrać :) Za każdy głos z góry dziękujemy!

zebatki

Bakcyl 2016

Kolejna edycja Bakcyla za nami! Jak co roku, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pierwszego dnia przeprowadzono otwarte wykłady popularnonaukowe związane z tematyką biotechnologii i dziedzin pokrewnych. Drugiego dnia zorganizowano ciekawe zajęcia laboratoryjne. Całość została zwieńczona BakcylParty :)

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, jak również zdjęcia możecie znaleźć w zakładce BAKCYL oraz na Facebooku.

Dziękujemy za zainteresowanie wydarzeniem i do zobaczenia za rok!

nag_bez_tla

 

 

Dzień Nauki i Przemysłu

SKNB wzięło udział w  VII edycji Dnia Nauki i Przemysłu, która odbyła się 20 maja w Technoparku Gliwice. Podczas trwania wydarzenia staraliśmy się pokazać uczestnikom, że biotechnologia jest wszechobecną technologią np. w procesach produkcyjnych żywności, leczenia raka czy oczyszczaniu ścieków. Na naszym stoisku wspólnie z doktorantami z Katedry Biotechnologii Środowiskowej zaprezentowaliśmy różnorodne doświadczenia biologiczne i chemiczne. Opowiadaliśmy również o organizowanych przez nas akcjach oraz samych studiach biotechnologicznych, tak by zainteresować przyszłych studentów do wybrania właśnie tego kierunku.

dnip3

dnip2

dnip4

BioBus

Pierwszy Śląski BioBus już za nami!

Biotechnologia? A co to jest?!
To podstawowe pytanie, z którym spotykamy się, opowiadając o swojej pasji. Aby je uprzedzić, wyruszyliśmy w trasę po śląskich liceach. Dla nas były to intensywne dwa tygodnie, wypełnione eksperymentami, rozmowami i dobrą zabawą – w końcu kto powiedział, że nauka musi być nudna?
Mamy nadzieję, że udało nam się zarazić Was swoim bakcylem, a nasza akcja zaowocuje nowym pokoleniem biotechnologów na Politechnice Śląskiej :)

Kilka zdjęć z akcji..

biobus5

biobus3

biobus4

biobus2

… a także ze świętowania sukcesu akcji:

biobus

Natomiast TUTAJ relacja z pierwszego Śląskiego BioBusa w postaci filmu!

Życzenia Wielkanocne

Życzymy wszystkim miłośnikom Biotechnologii
zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,
spędzonych w relaksacyjnej atmosferze
z dala od codziennych trosk i zmartwień.

Niech ten czas przyniesie Wam wiele inspiracji
oraz powodów do realizacji własnych marzeń!

wielkanoc
< 2016 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
1314151617
 • Cały dzień
  17-06-2016
  Kazimierza Wóycickiego 1/3, Warszawa, Polska
  Kazimierza Wóycickiego 1/3, Warszawa, Polska

  Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej konferencji dyplomantów i studentów kierunków przyrodniczych i przyrodniczo – technicznych BIOPOTENCJAŁ 2016, której organizatorem jest Wydział Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Konferencja odbędzie się 17 czerwca 2016 r. w kampusie UKSW przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Termin nadsyłania prac: do 25 maja 2016 r.

  Celem konferencji jest umożliwienie absolwentom i studentom kierunków przyrodniczych oraz przyrodniczo-technicznych uczelni zaprezentowania wyników swoich badań, w tym przeglądowych. Wszystkie zgłoszone prace zostaną opublikowane w formie e-publikacji jako materiały konferencyjne. W ramach Konferencji odbędą się sesje plenarne ustne oraz sesje plakatowe w języku polskim lub angielskim.

1819
20212223242526
27282930   
Sesja tuż tuż!
Wszystkim studentom życzymy powodzenia w trakcie sesji!
Archiwa