Konferencja Biopotencjał 2017

Zapraszamy do udziału w trzeciej ogólnopolskiej konferencji dyplomantów i studentów kierunków przyrodniczych i przyrodniczo-technicznych BIOPOTENCJAŁ 2017. Organizatorem Konferencji jest Wydział Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 r. w kampusie UKSW przy ulicy Wójcickiego 1/3 w Warszawie. Termin nadsyłania prac: do 30
maja 2017 r. Celem Konferencji jest umożliwienie dyplomantom i studentom zaprezentowania w formie ustnej lub plakatowej wyników swoich badań. Do udziału w Konferencji zapraszamy również przedstawicieli przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu prowadzących działalność odpowiadającą profilem obszarom tematycznym Konferencji.
Mamy nadzieję, że spośród dyplomantów i studentów uczestniczących w Konferencji, przedsiębiorstwa oraz instytucje otoczenia biznesu wyłonią swoich przyszłych pracowników/ stażystów/ praktykantów/ doktorantów itp.
Wszystkie zgłoszone prace zostaną opublikowane w formie e-publikacji jako materiały konferencyjne. W tym roku po raz pierwszy możliwy będzie udział w konferencji online po przesłaniu prezentacji w formacie ppt(x) lub pdf.
Szczegółowe informacje oraz zaproszenie do udziału w Konferencji znajdują się na stronie: http://biopotencjal.blogspot.com/.
Z wyrazami szacunku,
dr hab. Grażyna Gromadzka, prof. UKSW, Dziekan WBNS UKSW

dr Artur Baranowski, pełnomocnik ds. promocji i reklamy WBNS UKSW

Uwaga Konkurs!

SKNB wspiera Uniwersytet Młodego Odkrywcy!

Studenci SKNB, w roli asystentów laboratoryjnych, będą pomagali organizatorom projektu „Pożeracze trucizn – jak mikroorganizmy pomagają w ochronie środowiska”, realizowanym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PŚ, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy.
W dniu 4 marca 2017 r. odbyły się zajęcia organizacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych uczestniczących w projekcie. W trakcie spotkania prowadzonego przez dr Annę Węgrzyn oraz mgr inż. Justynę Drzymałę, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem projektu oraz laboratorium, a także wysłuchali prezentacji dotyczącej ksenobiotyków w środowisku oraz pozyskiwania mikroorganizmów zdolnych do rozkładu zanieczyszczeń.
Za pomoc w przygotowaniu sobotnich zajęć organizatorzy dziękują w szczególności Paniom: Karolinie Kęsiak, Sylwii Szymańskiej, Kindze Szałacińskiej, Joannie Grońskiej oraz Patrycji Rosa.
Przez najbliższe miesiące, w laboratoriach Katedry Biotechnologii Środowiskowej PŚ, uczniowie samodzielnie będą pozyskiwać bakterie zdolne do rozkładu zanieczyszczeń z próbek środowiskowych, identyfikować drobnoustroje poprzez barwienie i obserwacje mikroskopowe, badać zdolność szczepów bakteryjnych do rozkładu zanieczyszczeń oraz określać toksyczność próbek środowiskowych.
W projekcie biorą udział uczniowie z:
•    Gimnazjum nr 5, ul. Gomułki 16a,  44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 1, ul. Powstańców Śląskich 41, 44-186 Gierałtowice
•    Gimnazjum nr 3, ul. Szkolna 4, 44-178 Przyszowice
•    Gimnazjum nr 17, ul. Wróblewskiego 9, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 12, ul. Jankowskiego 22, 41-710 Ruda Śląska
•    Gimnazjum nr 9, ul. Kozielska 1a, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 2, ul. Sikornik 34, Gliwice 44-122
•    Gimnazjum nr 15, ul. Górnych Wałów 29, 41-100 Gliwice.

Druga edycja BioBusa ruszyła!

Ruszyła druga edycja BioBusa! Bez wątpienia – będzie się działo!

Kolejny raz wyruszyliśmy w trasę, aby zarazić licealistów „biotechnologicznym bakcylem” poprzez doświadczenia z obszaru nauk biologicznych. Naszym celem jest pokazanie, że nauka jest dla ludzi i może także bawić.
W tegorocznej edycji BioBusa w naszą trasę zaangażowali się przedstawiciele Fundacji GrupyAdamed, założonej przez jedną z największych firm biotechnologiczno-farmaceutycznych w Polsce, którzy w paru słowach zaprezentują prowadzony przez nich program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP.

Za nami odwiedziny w LO Mistrzostwa Sportowego, I LO im. J.Kasprowicza w Raciborzu oraz III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach, a przed nami wiele, wiele więcej. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać naszą wizytę!

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszym Facebooku, a oto kilka zdjęć na zachętę:

bb1

bb4

bb2

Najnowszy numer BioLetynu!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania najświeższego – dwudziestego numeru kwartalnika studenckiego BioLetyn!

Gratulujemy nowej Redaktor Naczelnej Ani Pieprzycy oraz całej Redakcji kolejnego świetnego numeru!

bioletyn20

 

Śledź nas na Facebooku!
< 2017 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nowy semestr!
Serdecznie zapraszamy nowych (i nie tylko!) studentów do współpracy :)
Archiwa