SKNB wspiera Uniwersytet Młodego Odkrywcy!

Studenci SKNB, w roli asystentów laboratoryjnych, będą pomagali organizatorom projektu „Pożeracze trucizn – jak mikroorganizmy pomagają w ochronie środowiska”, realizowanym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PŚ, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy.
W dniu 4 marca 2017 r. odbyły się zajęcia organizacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych uczestniczących w projekcie. W trakcie spotkania prowadzonego przez dr Annę Węgrzyn oraz mgr inż. Justynę Drzymałę, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem projektu oraz laboratorium, a także wysłuchali prezentacji dotyczącej ksenobiotyków w środowisku oraz pozyskiwania mikroorganizmów zdolnych do rozkładu zanieczyszczeń.
Za pomoc w przygotowaniu sobotnich zajęć organizatorzy dziękują w szczególności Paniom: Karolinie Kęsiak, Sylwii Szymańskiej, Kindze Szałacińskiej, Joannie Grońskiej oraz Patrycji Rosa.
Przez najbliższe miesiące, w laboratoriach Katedry Biotechnologii Środowiskowej PŚ, uczniowie samodzielnie będą pozyskiwać bakterie zdolne do rozkładu zanieczyszczeń z próbek środowiskowych, identyfikować drobnoustroje poprzez barwienie i obserwacje mikroskopowe, badać zdolność szczepów bakteryjnych do rozkładu zanieczyszczeń oraz określać toksyczność próbek środowiskowych.
W projekcie biorą udział uczniowie z:
•    Gimnazjum nr 5, ul. Gomułki 16a,  44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 1, ul. Powstańców Śląskich 41, 44-186 Gierałtowice
•    Gimnazjum nr 3, ul. Szkolna 4, 44-178 Przyszowice
•    Gimnazjum nr 17, ul. Wróblewskiego 9, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 12, ul. Jankowskiego 22, 41-710 Ruda Śląska
•    Gimnazjum nr 9, ul. Kozielska 1a, 44-100 Gliwice
•    Gimnazjum nr 2, ul. Sikornik 34, Gliwice 44-122
•    Gimnazjum nr 15, ul. Górnych Wałów 29, 41-100 Gliwice.

Druga edycja BioBusa ruszyła!

Ruszyła druga edycja BioBusa! Bez wątpienia – będzie się działo!

Kolejny raz wyruszyliśmy w trasę, aby zarazić licealistów „biotechnologicznym bakcylem” poprzez doświadczenia z obszaru nauk biologicznych. Naszym celem jest pokazanie, że nauka jest dla ludzi i może także bawić.
W tegorocznej edycji BioBusa w naszą trasę zaangażowali się przedstawiciele Fundacji GrupyAdamed, założonej przez jedną z największych firm biotechnologiczno-farmaceutycznych w Polsce, którzy w paru słowach zaprezentują prowadzony przez nich program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP.

Za nami odwiedziny w LO Mistrzostwa Sportowego, I LO im. J.Kasprowicza w Raciborzu oraz III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach, a przed nami wiele, wiele więcej. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać naszą wizytę!

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszym Facebooku, a oto kilka zdjęć na zachętę:

bb1

bb4

bb2

Najnowszy numer BioLetynu!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania najświeższego – dwudziestego numeru kwartalnika studenckiego BioLetyn!

Gratulujemy nowej Redaktor Naczelnej Ani Pieprzycy oraz całej Redakcji kolejnego świetnego numeru!

bioletyn20

 

Pierwsze zebranie w nowym semestrze!

W dniu wczorajszym – 7 października – odbyło się pierwsze w nowym semestrze zebranie Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów!

Bardzo się cieszymy, że rozpoczynacie z nami październik pełną parą. Jest nam niezmiernie miło, że do SKNB zapisało się aż 16-stu nowych członków. Trzymamy kciuki za Wasze studenckie działania i liczymy na wsparcie w organizowanych przedsięwzięciach.

Podsumowaliśmy działalność Koła na przestrzeni ostatniego semestru. Przeprowadziliśmy również wybory uzupełniające na Przewodniczącego i Zastępcę SKNB oraz na Redaktor Naczelną „BioLetynu”. Obowiązki Przewodniczącego przejął członek Zarządu Filip Gamoń, Zastępcą Przewodniczącego została wybrana Magda Ćwiertniewicz, natomiast Redaktor Naczelną „BioLetynu” od teraz jest Ania Pieprzyca. Gratulujemy i życzymy licznych sukcesów!

Serdecznie zapraszamy Chętnych do współpracy z naszym Kołem – możecie skontaktować się z nami mailowo lub przez Facebooka.

 zebr3

zebr2

zebr1

Zębatki 2016!

Uwaga, uwaga!

Walczymy o cenną nagrodę środowiska studenckiego – Zębatkę!  Aby ją zdobyć potrzebujemy Twojego głosu na „Studenckie Naukowe Koło Biotechnologów” w kategorii Ruch Studencki oraz na projekt „BioBus” lub na „BioLetyn-kwartalnik Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów ” w kategorii Projekt ProStudencki. Głoś możecie oddać w formularzu: TUTAJ.

Złap biotechnologicznego bakcyla i pomóż nam wygrać 🙂 Za każdy głos z góry dziękujemy!

zebatki

Śledź nas na Facebooku!
< 2017 >
Marzec
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nowy semestr!
Serdecznie zapraszamy nowych (i nie tylko!) studentów do współpracy :)
Archiwa